Aslında bu facebook ve youtube kapatılma mevzusu uzun zamandır herkezin gündemindeydi ama geçmişte hükümetin mahkeme kararı ile bu siteleri kısa süreligine kapatıp yeniden açtıgını biliyoruz. Sizinde bildiginiz gibi sosyal medya son zamanlarda çok etkili bir iletişim aracı ve çok geniş kitlelere kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyor.

son zamanlarda medyada çıkan kaset ve gizili kamera çekimleri telefon dinleme kayıtları hükümetinden muhalefetine iş adamından toplumun pek çok kolunu rahatsız etmeye başladın ve artık başbakanda bu konuya bir el atmak istiyor ve geçtigimiz günlerde bu konuya 2014 mart ayında bir çözüm bulacaklarını ve gerekirse bu tür provakasyon yapan sitelerin kapatılabilecegini bildirdi. Gecmişte bu sitelerin tamamı kapatılıyordu ve bizler yaww neden tamamı kapatılır sadece o sayfanın linki kapatılsa daha iyi degilmi derdik ve kendi aramızdada böyle konuşurduk demekki aklın yolu birmiş ve sadece sonun teşkil eden o siteni sonunlu sayfası kapatılacak çünkü o sitelerde pek çok masum ve faydalı bilgiler de bulunuyor.

Bu yapılanlar dogrumu yanlışmı size bırakıyorum ama artık internetinde insanları çok kolay porvake ettigini biliyoruz, hatırlarsanız twitterden bazı ülkelerin nasıl ayaklanıp günlerce meydanlarda eylemler yaptıklarını bunlar iyi şeylermi kötü şeylermi tartışılır internetin insanlar üzerindeki etkisi her geçen gün biraz daha artıyor ve insanlar televizyon başında geçerdigi zamandan fazlalasını bilgisayar ve cep telefonlarının internet sayfalarında geçiriyorlar hal böyle oluncada hiç bir şey saklı kalmıyor.

Etiketler: , ,